"Kwadrans uważności" - wprowadzenie
Wydana w bardzo ciekawej formie książka Wojciecha Werhuna chodziła za mną od kilku tygodni. Zaintrygowała mnie, rozbudziła ciekawość, przyciągnęła uwagę bardzo skutecznie :-).

"Kwadrans uważności" to 49 ćwiczeń, dotyczących zarówno strony duchowej jak i związanych z rozwojem osobistym. Całość płaszczyzny, którą należy przepracować w 9 etapach tworzą: odczuwanie, uważność, obecność, wdzięczność, uczucia, samoświadomość, dotyk Boga, współpraca, kwadrans uważności. 

Każdy dzień to nowe ćwiczenie, ale jak zaznacza autor, nie należy się spieszyć, ponieważ jedni na owocne wykonanie zadania będą potrzebowali kwadransa, inni nieco więcej czasu. Ważne jest po prostu to, co dostrzeżemy dzięki tej chwili oderwania się od codzienności.

Ten pełen mądrych wskazówek kołonotatnik zawiera krótkie ćwiczenia, niektóre do przepracowania po kilka razy, następnie pytania dotyczące zadania i miejsce na zapisanie swoich obserwacji, co jest niezwykłą pomocą w analizowaniu postępów. Mały wymiar książki sprawia, że można zabrać ją wszędzie, na spacer, do pracy. Można wrzucić ją do plecaka czy torebki i w wolnej chwili poćwiczyć swój rozwój. 

Postanowiłam skorzystać z zaproszenia do wgłębienia się w moje życie wewnętrzne, do odkrycia nowych rzeczy i poukładania starych. Dzięki uprzejmości Wydawnictwa WAM, od którego otrzymałam swój egzemplarz, za co serdecznie dziękuję, mogę się podzielić swoimi odczuciami. 

Serdecznie zapraszam zatem na nowy cykl "O książkach inaczej" i pierwszą jego odsłonę. Przez tydzień będę relacjonować moje przemyślenia dotyczące ćwiczeń. Pierwszy wpis, już jutro :-). 

Komentarze

 1. Kurczę, marzy mi się ta książka! Może się skuszę :)
  http://biblioteczka-blanki.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, dla mnie to nie tylko ukojenie po ciężkim dniu, ale przede wszystkim książka, która pozwala poznać siebie i lepiej żyć :-). Naprawdę warto po nią sięgnąć. Zobaczysz zmiany :-)

   Usuń

Prześlij komentarz