O mnie

 

Stefan Napierski napisał kiedyś, że "Pisanie jest obroną przed szaleństwem" i coś w tym jest. To także sposób na pojmowanie i przyjmowanie świata. Jesteśmy sumą myśli, doświadczeń, obrazów, emocji, dźwięków i właśnie słów. Czy będziemy temu zaprzeczali czy nie, taka jest prawda. 

Od dziecka uwielbiałam słowa. Ich magiczną moc do składania się w historie, które przenoszą do całkiem innego świata. Z podziwem patrzyłam na zapisane drobnym maczkiem strony, które wywoływały we mnie emocje, pozwalały poznać otaczającą mnie rzeczywistość, przekazywały wiedzę, dawały chwilę wytchnienia. Magia książek nigdy dla mnie nie minęła, trwa niezmiennie do dziś. 

Mam na imię Ewelina i kocham słowa. Piszę od lat. Ponieważ lubię też spacerować, postanowiłam stworzyć miejsce, w którym będę się przechadzać po literaturze. Tak w 2014 roku powstał Spacer wśród słów. Od tego czasu dzielę się z Wami historiami, które czytam, ale nie tylko. Rozmawiam z autorami, tworzę materiały. Prywatnie jestem molem książkowym i miłośniczką chodzenia po górach, zawodowo bibliotekarką. 

Dziękuję, że postanowiliście pospacerować tu ze mną :) 

Komentarze