poniedziałek, 5 października 2015

Czytelnicze podsumowanie sierpnia i września :)Kiedyś w końcu musiałam zasiąść do podsumowania wakacji, a że urlop miałam we wrześniu to robię sierpniowo-wrześniowo podsumowanie :-)


Zaczęłam swoją przygodę z "Kwadransem uważności". Mogliście przeczytać o kolejnych ćwiczeniach w odsłonie codziennej i urlopowej. Wszystkie wpisy znajdziecie w zakładce "o książkach inaczej". Podsumowanie tutaj i tutaj.


"Cinder" Marissy Meyer przeniósł mnie do świata baśni i całkiem innej płaszczyzny, historii znanej z dzieciństwa i przyznam, że nie mogę doczekać się aż dorwę się do lektury "Scarlet". Recenzja tutaj

"Niewierna" Reyes Monforte była naprawdę mocną lekturą. Nie spodziewałam się, że takie rzeczy mogą dziać się całkiem blisko, że można tak oszukiwać ludzi, tak działać... Recenzja tutaj

"Byliśmy łgarzami" E. Lockhart zainteresowali mnie, gdyż wiele słyszałam o tej książce. Przyznam, że czytało się ją dobrze, a samo wyjaśnienie historii, zaskoczyło mnie. Recenzja tutaj

"Tarantula" Thierry Jonquet zainteresowała mnie dzięki Anicie z Book Reviews. Najpierw oglądnęłam film na jej podstawie "Skóra, w której żyję", potem zaś sięgnęłam po książkę i powiem szczerze, że jednak ona bardziej mi się podobała. Recenzja tutaj

Wrzesień rozpoczęłam lekturą "Ekspozycji" Remigiusza Mroza, która po prostu mnie powaliła i zafundowała karuzelę emocji :-). Recenzja tutaj, a filmik tu.

"Okrutna miłość" Reyes Monforte wstrząsnęła mną. Sprawiła, że zaczęłam się zastanawiać, po której stronie stoi nieraz prawo i jak w postępowaniu sądowym można ignorować oczywiste fakty. Recenzja tutaj.

"Przypadki pewnej desperatki" Magdaleny Wala rozbawiły mnie do łez i zafundowały pokłady dobrego humoru i lekkiej, szalonej lektury. Recenzja tutaj a filmik tu.

"Wiadomość" Tove Jansson porwała mnie do Skandynawii, oczarowała niezwykłym klimatem i zabrała na wspaniałą przygodę :) Recenzja tutaj.

Poza recenzjami we wrześniu ukazał się na blogu wywiad z Remigiuszem Mrozem (tutaj) i jesienny kącik czytelniczy (tutaj).

To tyle w kwestii podsumowania :-) mam nadzieję, że zachęcę Was do sięgnięcia po którąś z wymienionych pozycji. 

2 komentarze: