piątek, 22 lipca 2016

Spacer wśród blogów #4
Czas na kolejną wędrówkę, tym ciekawszą, że nabierało się trochę wspaniałych wpisów. Zatem bez zbędnych wstępów zapraszam na wędrówkę :)


Przystanek 1


Zawsze z niecierpliwością czekam na nowy wpis na "Przestrzeniach tekstu", bo po pierwsze ten piękny i urzekający język, jakimi Luka pisze teksty, po drugie dobór lektur i styl całego bloga (oj, uwielbiam jej zdjęcia :) ). Tym razem zapraszam do tekstu recenzji "Poza mapą", książki której pewnie sama bym nie znalazła, ale po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że ludzi tak różnych od siebie, może wiele łączyć a ja zawsze jestem wdzięczna, że na "Przestrzeniach" odnajduję powiew nowości, czegoś co pewnie by do mnie nie trafiło, gdyby nie Autorka. I za to wielkie serducho dla Luki <3


Przystanek 2Agnieszka zawsze stawia poprzeczkę wysoko i jeśli pisze, że książka jest dobra, to wiem, że do niczego się przyczepić nie będę mogła. Tym razem wędrujemy w stronę orientu. Chiny i chińskie kobiety. Aga nie zdradza za wiele, co tylko zaostrza apetyt, zwłaszcza, gdy słyszę, że za każdym razem, mogę wyciągnąć z książki coś nowego. No właśnie, czy to nie jest tym, czego też szukamy w książkach? Jakąś mądrością, która do nas stale powraca? 


Przystanek 3


Bardziej lubię książki niż ludzi
Czy można całe życie bujać w obłokach? A jeśli dałoby się przeżyć życie marzeniami? Przecież większość chciałaby czegoś takiego doświadczyć. Diana zaprasza do książki, która jest jedną wielką baśnią, a jak wiadomo baśnie uczą, wprowadzają w dorosły świat. Sprawiają, że czasem ma się ochotę do nich wrócić, zanurzyć się w ten z pozoru nieskomplikowany świat, w którym pod pięknymi opowieściami kryje się prawdziwe życie, uczucia, emocje, problemy. Myślę, że warto sięgnąć po tę lekturę, powrócić do prostego stylu i przekazu, który może sprawić, że usiądziemy i pomyślimy nad pewnymi sprawami. 


Przystanek 4


Lekka, letnia letkura z przymrużeniem oka mówiąca o tym, co wielu kobietom spędza sen z powiek. Bo czas mija, starzejemy się, nie towarzyszą temu super wydarzenia, choć mówi się, że kobieta jest jak wino. Co jednak zrobić, gdy tkwi się w wiecznym bezczasie? Gdy zatrzymało się na pewnym etapie, a czas nadal nieubłaganie biegnie? Może rzucić się w wir jakiegoś szaleństwa i pozwolić sobie choć raz błądzić, by znaleźć drogę? Marta szczerze zachęciła mnie do sięgnięcia po "Hormonię" i poznania jej bohaterów. Przystanek 5


Najciekawsze intrygi zawsze dzieją się w małych, zamkniętych społecznościach. Nigdy nie wiadomo, co komu strzeli do głowy, komu udaje się skrywać sekret, mimo że wszyscy wiedzą o sobie wszystko. Małe, wakacyjne miejscowości zawsze mają swoje tajemnice i świetnie osadza się w nich zbrodnie. Gaja Grzegorzewska również poszła tym tropem. Paweł zachęca do sięgnięcia po jej debiut, który pomimo kilku niedociągnięć,warto przeczytać.


Przystanek 6


Obcy człowiek w obcym miejscu. Próba odnalezienia się w nieswoim kraju, wśród wielu obcych kulturowo, etnicznie, metntalnie ludzi. Książka o wielu tematach, które nakreślają obraz współczesnej Europy. Monika poleca lekturę, skłaniającą do myślenia, gorzką w swojej wymowie i świetną w formie. 


Przystanek 7


Tym razem o fantastyce, której nie czytam zbyt dużo, ale po pierwsze wszyscy mówią o tej okładce i zgadzam się z większością, jest okropna (choć salami mi nie przypomina ;) ), po drugie sama fabuła wydaje się zachęcająca. Janek wspomina o kalkach, ale trzeba przyznać, że wielką sztuką jest stworzyć coś nowego w połączeniu z czymś, co mimowolnie nasuwa pewne skojarzenia. Świat interesujący, akcja, która się rozkręca i rekomendacja "Tramwaju nr 4", czego chcieć więcej? Przystanek 8

Gosia zazwyczaj recenzuje powieści, lubi literaturę kobiecą i ciekawie o niej pisze :). Tym razem zaskoczyła mnie wyborem lektury. Temat poważny, bardzo na czasie, ciężki, przerażający. To, co dzieje się obecnie na świecie napawa lękiem, zadziwia. Nie rozumiemy mechanizmów rządzących tym, co skłania ludzi do budowania na przemocy i to w najokrutniejszej wersji. Żyjemy niby w czasach pokoju, ale tak naprawdę coraz częściej odnosi się wrażenie, że to jednak czasy ciszy przed burzą. W intrygującej recenzji Gosia opowiada o książce, która ukazuje zjawisko od środka, z wielu punktów widzenia, dogłębnie i mam nadzieję wyczerpująco. 


Przystanek 9


Nie mogło zabraknąć poradnika :). Paula wspomina o książce, która po pierwsze pisana jest prostym językiem, dzięki czemu nie będziecie mięli ochoty uciekać z krzykiem, po drugie pozwoli się lepiej zorganizować i nie marnotrawić czasu, co dzisiaj jest naprawdę ważne. A zatem, zaglądnijcie :).Przystanek 10 czyli smakowity bonus :)Rafała chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, bo pisze naprawdę świetne teksty i jeśli tylko lubicie literaturę faktu, a nie wiecie, co warto przeczytać, najlepiej zaglądnąć do niego :). Tym razem jednak będzie z przymrużeniem oka, o tym jak zdobyć miłość używając do tego książek :). 


To na tyle ode mnie. Co Wy polecacie do poczytania? Piszcie!!!6 komentarzy:

 1. Kilka z tych blogów odwiedzam, kilka muszę jeszcze poznać :) Ze swojej strony polecam teksty na blogu Leżę i czytam - Marta pisuje rzadko, ale jak!:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za info, na pewno zaglądnę :) Pozdrawiam :)

   Usuń
 2. Zawsze tak ciepło robi mi się na serduchu jak przeczytam u Ciebie taką cudną rekomendację! <3 I od razu nabieram nowej energii i zapału do pisania, bo ostatnio z tym ciężko... Ale już wiem, że warto się pozbierać :) I dalej inspirować i się zainspirować :) Bo wszystkie Twoje polecenia są tak cenne i bardzo podoba mi się, że znajdujesz w blogosferze swoje smaki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że wywołałam Twój uśmiech :). Jak kiedyś wspominałam, Twój blog jest jednym z tych, które są dla mnie przykładem od samego początku. Tak, szukanie różnych smaków w blogosferze pozwala się rozwijać, zapoznawać z nowym, rozszerzać horyzonty. Zawsze trafia się na coś, co samo by do nas nie przyszło. Dlatego tak ogromnie lubię zaglądać do Ciebie, bo tu jest tak ciepło, ciekawie, pięknie i oryginalnie. Inne oblicze literatury, które staje mi się bliższe i ogromnie sympatyczna, wrażliwa i inteligentna osoba :). Serdecznie Cię pozdrawiam <3 i życzę samych dobrych dni :*.

   Usuń