środa, 27 kwietnia 2016

Book Haul - kwiecień 2016

Jak wygląda miesiąc, w którym nie kupiłam żadnej książki? Baaardzo dobrze!!! Na moich półkach pojawiły się w tym miesiącu nowości i piękności, które otrzymałam od Wydawnictwa WAM i Wydawnictwa Czwarta Strona, za co serdecznie dziękuję. A zatem, zapraszam :). Klikając w tytuł przeniesiecie się do stron wydawnictw, gdzie możecie nabyć książki :).

Od Wydawnictwa WAM otrzymałam pięć książek, cztery o których pisałam i jedną totalną niespodziankę, od której zacznę :)


Papież Franciszek, Dzieci piszą listy Papież Franciszek odpowiada, oprac. Antonio Spadaro, przeł. Barbara Żak, wyd. WAM, Kraków 2016.  
Wydana w formie albumu, przeurocza publikacja, która jest świetnym prezentem na zbliżającą się Komunię Świętą, ale również i na inne uroczystości. Kolorowa, ciekawa, wydana w twardej oprawie książka, przyciąga uwagę nie tylko piękną okładką, ale i treścią. W środku bowiem znajdziemy zdjęcie dziecka, które wysłało list, jego treść, rysunek oraz odpowiedź Papieża. Zaskakujące pytania i ciepłe odpowiedzi. 

Byłam nie tylko zaskoczona tą pozycją, której się nie spodziewałam w paczce, ale pochłonęłam ją wieczorem z uśmiechem na twarzy :-). Co mi się ogromnie spodobało? Pomysł na wpis na początku książki. 
Bp Grzegorz Ryś, Moc słowa, wyd. WAM, Kraków 2016.

152 rozważania dotyczące tekstów Biblijnych, czyli zaproszenie na spacer wśród Słów Księgi Natchnionej. Książka do czytania w większej dawce, jak i codziennego rozważania przez całe 152 dni. Na pewno przyniesie wiele pytań, rozwieje wątpliwości, pozwoli pochylić się nad duchową rzeczywistością. No i urzekła mnie ta wstążkowa zakładka <3 tak, wiem ;) co myślicie, ale lubię takie drobiazgi w książkach. Zapowiada się wciągająca wędrówka :).Maria Miduch, Biografia Boga Ojca, wyd. WAM, Kraków 2016.

Tak piękna niebieska okładka przyciąga wzrok, ale najbardziej zaskoczył mnie tytuł. Biografia Boga? Można tak? Zaciekawiłam się na tyle, że ogromnie chcę przeczytać tę pozycję. Zastanawiam się, czy dowiem się czegoś nowego. Czy można napisać biografię o Tym, Kogo zna się jedynie z objawień i Pisma Świętego? Podzielona na kilka rozdziałów w każdym przedstawia Boga od nieco innej strony. Będzie się działo :). S. Jolanta Glapka, Agata Puścikowska, Siostra na krawędzi. O pasjach silniejszych niż narkotyki, wyd. WAM, Kraków 2016. 


Siostra Jolanta to zdecydowanie nietuzinkowa postać :). Taterniczka, wierząca dziewczyna, której ojciec był w wojsku i wierzył w komunistyczne ideały. Niespokojna dusza, która przewędrowała Tatry, góry Kaszmiru, współpracowała z Matką Teresą. Niezwykle otwarta osoba, można śmiało rzec człowiek-orkiestra, siostra do tańca i do różańca, która nijak nie wpisuje się w stereotypową wizję zakonnicy. Kolejna wciągająca książka o osobie, którą zdecydowanie warto poznać i warto się od niej uczyć. 


Dominik W. Rettinger, Wiara i tron. Święty Wojciech i początki Polski, wyd. WAM, Kraków 2016.

Mroczne średniowiecze, intrygi, walka o władzę i w tym wszystkim religia. Bolesław pragnie, by jego młode państwo liczyło się na arenie międzynarodowej. Nagle ku jego zadowoleniu znajduje się osoba, która jest w stanie przybliżyć go do upragnionego celu. Biskup Adalbert, podejmie się zadania, które przekracza granice rozsądku i może zakończyć się tragicznie. Och, jak ja lubię takie powieści! Szykuje się wyśmienita literacka uczta!!!


A teraz czas na potężną dawkę emocji, jaką zafundowała mi Czwarta Strona :) Dziękuję!!!!!


Maria Paszyńska, Gonitwa chmur, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016. 

Dalsze losy braci Zasławskich, państwa Starczewskich i Stein. Do tego na kartach powieści pojawiają się nowi bohaterowie. Zaczyna się historyczna zawierucha, a w tym wszystkim Warszawa i marzący o świetlanej przyszłości i zmagający się z życiem młodzi ludzie. Maria Paszyńska urzekła mnie z całą mocą i zawładnęła moim sercem. Piękna, mistrzowska powieść, o której niedługo na blogu :). 


Karolina Wilczyńska, Ja, kochanka, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016.
Powieść o "tej" drugiej. Kobiecie, która kocha nieodpowiedniego mężczyznę i świata poza nim nie widzi, mimo że to nawet nie związek, bo przecież rodzina i dzieci. A jednak uczucie jest silniejsze. Spojrzenie na kogoś, kto cierpi, ale też zadaje cierpienie. Rozbija zarówno swój świat jak i drugiej osoby. Jestem ciekawa, co znajdę w środku.


Agnieszka Olejnik, Szczęście na wagę, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016. 
Matka, która pragnie odbudować relacje z chorą córką, żona trwająca w małżeńskiej stagnacji, kobieta niespełniona. Ewa postanawia zmienić swoje życie. Zacząć jeszcze raz. A śmiałym planom, sprzyjają gwiazdy. Jaki będzie ze szczęściem głównej bohaterki? Mam nadzieję, że znana mi z poprzednich książek autorki atmosfera, po raz kolejny umili mi ciepłe, wiosenne popołudnia i wieczory.


Sarah Hilary, W obcej skórze, przeł. Agnieszka Brodzik, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016. 

Kto może być podejrzany, jeśli w ośrodku dla ofiar przemocy domowej odnajduje się mężczyznę z wbitym w plecy nożem? Dodajmy, że jego żona mieszka we wspomnianym miejscu. Wnioski nasuwają się same, ale czy to nie nazbyt oczywiste? Noah Jake i Marnie Rome starają się wyjaśnić sprawę. Głośny i nagrodzony najlepszy kryminał 2015 roku w Wielkiej Brytanii, zapowiada wiele emocji.


Agnieszka Pietrzyk, Śmierć kolekcjonera, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016.

Kryminał w polskiej odsłonie, obiecujący dreszczyk emocji. Najpierw tragedia starszych ludzi, którzy zakończyli życie wieszając się, potem śmierć kolekcjonera, który dopiero co stał się właścicielem drogiego papieru wartościowego. Dwa różne przypadki w bardzo krótkim czasie. Tragedia czy umyślne działanie? Z tym dylematem muszą zmierzyć się Kamil Soroka i Milena Łempicka-Krol. Czas działa na niekorzyść, jak odnajdą się w sytuacji bohaterowie? Jak bardzo chcę się zabrać już za tę pozycję!!!!!Magdalena Knedler, Nic oprócz strachu, wyd. Czwarta Strona, Poznań 2016. 


Szwedzkie klimaty, zagadka kryminalna, gra z mordercą i wszystko to okraszone fragmentami z literatury klasycznej!!! Gdy mąż komisarz Anny Lindholm ma wypadek nikt nie spodziewa się, że może za tym stać człowiek, do którego skazania doprowadziła policjantka. Tymczasem sytuacja nabiera tempa. Podejrzany ginie, a rolę w całej zagadce zaczynają odgrywać cytaty z Oskara Wilde'a. Książka zapowiada się niesamowicie! Oby okazała się jeszcze lepsza niż sądzę!


Za wszystkie piękne literackie perełki serdecznie dziękuję wydawnictwom 
i

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza