sobota, 10 października 2020

Twój czas. Notes Agaty Przybyłek


Coraz bardziej przekonuję się, że im jestem starsza i im więcej mam obowiązków, tym bardziej potrzebuję plannera. To już nie trend na to, by zapisywać wszystko, robić różne spisy, czy nawet prowadzić swego rodzaju dziennik prywatno-zawodowy, ale konieczność. Staram się jak najczęściej ćwiczyć pamięć, ale wielokrotnie jest tak, że ktoś pisze mi lub mówi, że mam zrobić kilka rzeczy i jeśli tego nie zanotuję, coś ulatuje z głowy. Poza tym, jest jakaś radość w przelewaniu wszystkich pomysłów, projektów i planów na papier. Mogę rozpisać wszystko na etapy i cieszyć się postępami. Pomysły nie uciekają i fajnie jest zobaczyć, że coś wymyślonego wcześniej nagle okazuje się być idealne do zrealizowania właśnie teraz. 

Z plannerami jest jak z gustami, są różne. Wszystko zależy od tego, czego oczekujemy, lubimy, jak chcemy by wyglądały. Niektórzy wolą robić je sami w czystych zeszytach lub kropkowanych notatnikach, inni lepiej odnajdują się w już gotowych publikacjach. Sprawdziłam już kilka plannerów i coraz lepiej wiem, czego bym chciała. Tym razem sięgnęłam po Notes Agaty Przybyłek. Byłam ciekawa, co pisarka zaproponuje czytelnikom. 


Przede wszystkim muszę powiedzieć o estetyce notesu. Piękne pastelowe kolory, kwiatowe ornamenty, delikatne, nienachalne i w odpowiedniej ilości bardzo przypadły mi do gustu. Podobnie jak urocza wyklejka, która zdobi publikację. 


Drugą rzeczą jest miesięczny oraz tygodniowy rozkład, w który można wpisać spotkania, obowiązki, plany, projekty, ważne daty, co tylko chcemy. Tu duży plus za to, że nie ma nigdzie podanych miesięcy, więc notesu można zacząć używać w każdej chwili. Nie ma konieczności czekania na nowy rok lub wypełniania go po kwartale, gdybyśmy kupili go później niż w styczniu. Dłuższe projekty wymagające rozpisania się, można spokojnie umieszczać na stronach notatek, których jest sporo. 


Kolejną rzeczą są bardzo ładnie zaprezentowane cytaty z książek, które odsyłają zainteresowanych do danej lektury i pełnią rolę aforyzmów. Na końcu notesu znajdziecie również nowe opowiadanie autorki. 


Jeśli lubicie trackery nawyków nie zawiedziecie się, gdyż znajdziecie je na stronach notesu, zarówno te konkretne jak i takie do wypełnienia. A gdyby było ich za mało zawsze możecie zrobić swój własny, miejsca na pewno nie zabraknie. Na miłośników kolorowania czekają również rysunki, które chętnie pokryją się kolorami.


Podsumowując "Twój czas. Notes Agaty Przybyłek" daje Wam szerokie pole do uporządkowania swojej codzienności, zorganizowania się, ale także rozwinięcia kreatywności. Możecie planować, rysować, ozdabiać go naklejkami, taśmami washi, tworzyć trackery nawyków, wykresy, tabele, co tylko chcecie i kiedy chcecie. Wszystko w pięknie wydanym notesie, z którym aż przyjemnie pracować.


Do końca weekendu możecie kupić Notes w promocyjnej cenie na stronie wydawnictwa. Kliknijcie TU

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza