niedziela, 29 maja 2016

Spacer wśród blogów #2

Trochę mnie nie było. W piękną, ciepłą, słoneczną niedzielę zapraszam Was na wędrówkę po wpisach, które mnie ostatnio zauroczyły. A zatem wyruszamy :)


Przystanek 1. 

Luka ogromnie mnie zachęciła swoją poetycką i piękną recenzją i już od razu mówię, że "Droga 816" Michała Książka będzie w następnej książkowej paczce, którą zamówię :)
Przystanek 2
Opowieść o człowieku i jego losie, o moralności oraz kolorowym i zwariowanym świecie Chin. Myślę, że warto zajrzeć do tej książki, zastanowić się nad wyborami i postępowaniem bohatera. 
Przystanek 3

Owca z Książką zaprasza na zimną i smutną podróż z Jackiem Hugo-Baderem do Kołymy. Pięknie i mądrze napisany tekst, który naprawdę składnia do sięgnięcia po lekturę, dopisuję do listy :).
Przystanek 4
Agnieszka do posłuchania :-) interesująco i klimatycznie o książce Patricka Modiano, który może jakoś się nie zadomowił u nas specjalnie, ale ma wielką duszę i zaciekawia formą i stylem. Ja się skuszę :-)Przystanek 5Tym razem Rude recenzuje o książce, która miała możliwości, ale nie nie do końca im sprostała. Aż ciekawa jestem, co tam się dzieje...
Przystanek 6Niebieska zakładka zaprasza do historii, która rozpoczyna się i kończy zapachem. Przeszłość miesza się z teraźniejszością, a bohaterka stawia sobie tak znane nam pytanie "co by było gdyby"... dobra lektura na upalny dzień :)


Przystanek 7Lustro rzeczywistości funduje powrót do lat 90-tych. Do świata zakompleksionej dziewczyny, która próbuje się wybić i stać się kimś. Lektura bardziej nostalgiczna czy wręcz za rzeczywista? Przeczytajcie sami.

Przystanek 8
Tekst trochę starszy, zapraszam również do nowszych, ale książka jest jedną z tych, które trzeba przeczytać, a Tomek naprawdę dobrze pisze i ukazuje rzeczy w szerokim kontekście, w końcu wykształcenie zobowiązuje i zapewnia markę ;). Bardzo dobra recenzja książki, którą stała się lekturą obowiązkową. Przystanek 9 


Bardziej lubię książki niż ludzi 


Bardzo wnikliwie i mądrze o "Głodzie", który zaciekawia, zawstydza i skłania do przemyśleń. Książka, wobec której nie powinno się przechodzić obojętnie, podobnie jak obok tej recenzji. Przystanek 10U Marty powrót do nastoletnich miłości, zmagania się z poważnymi problemami, czyli książka, która potrafi wzruszyć, mimo iż kierowana jest głównie do młodszych czytelników. 
Przystanek 11Na koniec książka, którą jakoś długo pomijałam. Widziałam ją wszędzie, może dlatego jakoś się zniechęciłam. Jerzy zainteresował mnie jednak ukazując ją od różnych stron. Myślę, że się skuszę, bo jednak szukam opowieści o człowieczeństwie, historii dogłębnie ludzkich i prawdziwych. Mam nadzieję, że się Wam podobało. Piszcie, które książki, Wy polecacie :).

9 komentarzy:

 1. Wspaniale być przystankiem 1 wraz z "Drogą 816", a jeszcze wspanialej pójść dalej i natknąć się na znajome "twarze" :) Np. Hugo-Bader u Owieczki :) Polecam razem z Tobą!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) Wspaniale trafiać na cudowne recenzje i polecać je innym :)!!!

   Usuń
 2. Ooo! Jak ja lubię odkrywać nowe! Obsesyjną biblioteczkę, Martę z jej regałem i Rudą recenzującą znam i bardzo lubię. Z tym większą chęcią pozwiedzam pozostałe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Serdecznie polecam, to miejsca, które warto odwiedzać :)

   Usuń
 3. O jej! Jak mi miło. Wchodzę zobaczyć, kogo mi nowego podrzucisz, a tu takie zaskoczenie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) Podrzucam dobre miejsca, które lubię odwiedzać :) i zawsze miło mi zaglądać do Ciebie :)

   Usuń
 4. Nie pozostaje mi nic innego jak podziękować :) <3 W takim zacnym gronie się znaleźć to naprawdę dla mnie zaszczyt :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) cieszę się, że sprawiłam Ci radość :)

   Usuń