niedziela, 29 marca 2015

O tych, których lubię odwiedzać :-)

Nie załapałam się na share week, bo niestety za bardzo pochłonęła mnie praca i nie było jak, więc dzisiaj, krótko o Tych, których chętnie odwiedzam, cenię i lubię, choć się nie znamy (ale sympatię moją zdobyli, o czym się teraz dowiedzą). Nie przedłużając zatem, zapraszam i od razu informuję, że kolejność nie ma znaczenia :-)


Co tu dużo mówić, dwójka świetnych blogerów, którzy mają optymistyczne podejście do świata, piszą szczerze, ciekawie i rzetelnie, nie brak im dystansu do siebie, do tego często dzięki nim wiem, że gdzieś jest promocja na książki (za co ja serdecznie dziękuję, a mój portfel biadoli ;-), ale nim się nie ma co przejmować, straszna z niego zrzęda :D). Moje dozgonne uczucie wypływa również z tego, że cierpimy na tę samą przypadłość, książkoholizm, którego nie ma sensu ani nie powinno się leczyć. Poza tym przyznam szczerze, że po ich recenzjach, wiem, że książka którą polecają przypadnie mi do gustu, bo teksty są wyczerpujące i zachęcają do czytania :-).
Przyczajony hasacz przyczaił się na mnie znienacka i utorował sobie miejsce na liście moich blogów. Cóż, powiem szczerze, że klimat tekstów, styl, ironia i humor, jakim się odznacza ogromnie przypadły mi do gustu i oficjalnie ogłaszam, że chętnie bliżej bym się z Hasaczem poznała, więc pewnie będę go atakować wiadomościami na fb. Hasaczu, miej się na baczności!!! ;-).  Na koniec dodam, że szczęka mi opada, gdy widzę z jaką prędkością Hasacz połyka wręcz kolejne knigi, także cytując pewnego Autora, "chylę czoła". Bloga Olgi poznałam dzięki Anicie z Book Reviews i ogromnie przypadł mi do gustu. Niezwykle wysoki poziom pisania, nawiązania do historii literatury, ciekawostki historyczne, wszystkie teksty pisane pięknym i bardzo przystępnym językiem i dobieranie naprawdę wartościowych pozycji (Olga, czytałaś kiedyś coś złego?) to niewątpliwe zalety Wielkiego Buka. Słowem klasa sama w sobie i w 1000% zasłużona ebuka :D 
Poza zwykłym blogiem Olga od pewnego czasu prowadzi również vlog.Luka zagościła u mnie jakiś czas temu. Urzekła mnie nie tylko swoimi tekstami, które bardzo lubię czytać i które świadczą o jej wysokim poziomie umiejętności recenzenckich, ale i świetnej jakości zdjęciami. Jeśli dodam swój podziw dla prędkości, z jaką czyta, pozostanie mi jedynie napisać, że Przestrzenie tekstu to kawał świetnej roboty.


Teraz będzie ckliwie ;-). To blog, na który zawitałam na samym początku blogowania, a właściwie to on odnalazł mnie. Sentyment pozostał do dziś i lubię tam zaglądać. Podoba mi się styl autorki, lekkość z jaką pisze ciekawe i dobre teksty :-). Pisanie nie tylko o samych książkach, ale również o innych aspektach czytelniczych. Kto o Anicie nie słyszał..., lepiej niech się nie przyznaje ;-). A poważnie, trafiłam kiedyś na Jej kanał i przepadłam. Żywiołowość z jaką papla o książkach, macha nimi przed widzami, sam sposób opowiadania w zawrotnym tempie, niesie w sobie ogromną dawkę optymizmu, emocji i jest czymś potrzebnym w naszym smutnawym i narzekającym kraju. Lekka forma, sprawia, że każdy tak naprawdę może oglądnąć paplando Anity i myślę, że nawet jeśli książki mogą go przerażać, bo to takie mądre stronice, to po Jej wyczynach chyba łatwiej przekonać się do czytania. W końcu buki nie takie straszne, nie? ;)

Również jeden z blogów, które odwiedziłam na początku blogowania i zostałam. Świetne teksty o szerokim kontekście, piękne zdjęcia i grafiki,  i zawsze znajdę coś, dzięki czemu się uśmiechnę. Wszystko zapięte na ostatni guzik, ale również zawierające w sobie lekkość i humor, słowem wielka zachęta do przeczytania tekstów a następnie sięgnięcia po książkę :-)


Jak pisałam na samym początku kolejność pojawiających się tu blogów i vlogów nie ma znaczenia, każdy z nich cenię tak samo, za różne rzeczy, bo każdy z Autorów jest inną osobowością, innym typem recenzenta. Właśnie ta różnorodność jest ich największą zaletą, czymś co zjednuje im czytelników i odbiorców. Zresztą to takie moje ckliwe, emocjonalne wynurzenia. Mogłabym napisać jeszcze wiele o każdym z nich, ale najlepiej wybrać się na każdą z tych stron i przekonać się samemu. Ja GORĄCO POLECAM!!! :-)

4 komentarze:

 1. Serce rośnie, kiedy czyta się takie cudowne słowa <3
  Twój blog też bardzo lubimy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak miło, że mój blog znalazł się w tym zaszczytnym gronie. Bardzo się cieszę, że do mnie zaglądasz i dziękuję za miłe słowa. Blogi i vlogi o których piszesz sama często odwiedzam i z przyjemnością podpisuję się pod pozytywnymi opiniami na ich temat. :) U Ciebie jest też bardzo miło, czuć zapach dobrych książek i literackich inspiracji. Trzymam kciuki za dalsze blogowanie i do zobaczenia w kolejnych postach. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję Wam kochani za miłe słowa i cieszę się, że spodobały się Wam moje skromne opinie :*.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo Ci dziękuję za to wyróżnienie i... tak ładne słowa o Przestrzeniach :) Bardzo budujące!

  OdpowiedzUsuń