środa, 26 sierpnia 2015

Book haul - sierpień


Remigiusz Mróz, Ekspozycja, wyd. Filia, Poznań 2015.


"Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok - na krzyżu powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów. 
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Frost. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dzeiennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic..."


Jandy Nelson, Oddam ci słońce, tłum. Dominika Cieśla-Szymańska, wyd. Otwarte, Kraków 2015.

"Jude - Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść. Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka byli nierozłączni..."

Thomas Hardy, Z dała od zgiełku, przeliczyć. Róża Czekańaka-Heymanowa, wyd. Nasza Księgarnia, Warszawa 2015.

"Prowincja dziewiecznastowiecznej Anglii. Bestialskie Everdebe dziedziczy po wykupić farmę. Postanawia sama zająć się gospodarstwem, nie czekając na księcia z bajki. Jej uroda oraz niezależność działają jednak na mężczyzn jak magnes. O względy dziewczyny zabiega trzech dżentelmenów, każdy o silnej osobowości. Jest wśród nich Gabriel Oak - poczciwy farmer, właściciel ziemski William Boldwood oraz Franciszek Troy - sierżant królewskich dragonów, kobieciarz i hulaka.
Nieoczywiste wybory, sercowe rozterki oraz pomyłki losu - życie niesie wiele niespodzianek, ale Betsaba zrobi wszystko, żeby się odnaleźć w świecie rządzonym przez mężczyzn."


Santiago Pajares, Książka, której nie ma, przeł. Magdalena Olejnik, wyd. Pascal

"Madryt. David Peralta pracuje w wydawnictwie, które opublikowało bestsellerową sagę pr. Spirala. Książki z tej serii sprzedano w milionach egzemplarzy na całym świecie, a czytelnicy niecierpliwie czekają na kolejny tom. Problem w tym, że wydawca id czterech lat nie otrzymał następnej części mistrzowskiego dzieła. Sytuację pogarsza głęboko skrywany sekret - nikt nie wie, kto jest autorem powieści...
Podczas gdy przyszłość wydawnictwa wisi na włosku, David dostaje zadanie odszukania tajemniczego autora. Ale jak znaleźć człowieka, który robi wszystko, by zachować anonimowość? Enigmatycznie wskazówki zaprowdzają Davida do wioski w Pirenejach, zamieszkiwanej przez wyjątkowych ludzi. Nieoczekiwanie dzięki tej podróży David spojrzy na swoje życie z zupełnie nowej perspektywy. 
W tym samym czasie w Madrycie... pewien egzemplarz Spirali w przedziwny sposób wpływa na losy czterech innych osób".

Rainbow Rowell, Fangirl, tłum. Magdalena Zielińska, wyd. Otwarte, Kraków 2015.

"Wren i Cath to siostry bliźniaczki "podobne" do siebie jak ogień i woda. Wren chce w życiu spróbiwać wszystkiego. Lubi imprezować, randkować i poznawać nowych ludzi. Cath woli siedzieć w ich wspólnym pokoju i pisać fanfiction do książki, która zawładnęły całym jej światem. Jest fanką nastoletniego Simona Snowa. Wróć! Jest Prawdziwą Fanką, która... na swoich własnych fanów, bo pisze fanfiki o Simonie. 
Mimo, że tak różne dziewczyny są nierozłączne. 
Gdy bliźniaczki rozpoczynają naukę w college'u, ich drogi się rozchodzą - Wren nie chce już mieszkać z siostrą. Cath musi opuścić swój bezpieczny świat i stawić czoła rzeczywistości. Na swojej drodze spotyka Reagan (Cath prędzej dogadałaby się z Marsjaninem niż z nią) i wiecznie uśmiechniętego Leviego (czy on kiedyś zrozumie, co to jest przestrzeń osobista?) oraz panią profesor od kreatywnego pisania (która wszelkie fanfiki uważa za plagiaty)".

Michelle Hodkin, Mara Dyer zemsta, przeł. Małgorzata Fabianowska, wyd. YA!, Warszawa 2015.

"Pewnego dnia Mara Dyer budzi się i odkrywa, że nie wie, gdzie jest. Przetrzymywana w lustrzanka pokoju zdaje sobie sprawę, że jej ukochany nie żyje, a ona powoli zaczyna o nim zapominać. I tylko głos w jej głowie powtarza: <Musisz uciekać>. Okazuje się jednak, że może to być trudniejsze, niż przypuszczała. Leki podane przez doktor Kells nie tylko zmuszają ją do posłuszeństwa. Pozbawiają dziewczynę umiejętności zabijania myślami - Mara Dyer jeszcze nigdy nie czuła się taka bezbronna. I gdy wszystko wydaje się stracone, z pomocą przychodzi nieoczekiwany sprzymierzeniec..."Wszystkie teksty pochodzą z okładek książek!

1 komentarz:

  1. Pajaresa polecam na wakacje. Niedawno czytałam. Książka o książce i o pisarzu.

    OdpowiedzUsuń