niedziela, 15 marca 2015

To co tygryski lubią najbardziej, czyli nowi mieszkańcy mojego literackiego zakątka :-)

Mój portfel chyba nauczył się, że błaganie o litość mija się z celem. Zwłaszcza, jak na horyzoncie pojawia się promocja ;-)


Tym razem zapraszam na wycieczkę w górę :-)

1. Michael A. Adamse "Rocznica. Historia miłości"

"Małżeństwo Richarda i Laury rozpada się. Ponieważ z roku na rok jest coraz gorzej, decydują się na rozwód. Richard nie może oprzeć się poczuciu porażki i swymi rozterkami dzieli się z ojcem. Otrzymuje do niego niezwykły prezent - intymne listy, jakie rodzice pisali do siebie z okazji kolejnych rocznic ślubu. Z zaskoczeniem odkrywa, że małżeństwo rodziców było zupełnie inne, niż mu się wydawało.
Rocznica to opowieść o namiętności i nadziei. Ukazuje wartość oddania drugiej osobie i tajemnicę udanego związku - małżeństwa na całe życie, pełnego żarliwego uczucia pomimo trudnych doświadczeń."


2. Robert McCammon "Magiczne lata"

"Pewnego marcowego ranka Cory jest świadkiem tajemniczego wypadku: w głąb miejscowego jeziora stacza się samochód z zamkniętymi wewnątrz zmasakrowanymi zwłokami. Prześladowany myślą, że w jego wspaniałym Zephyr ukrywa się morderca, chłopiec postanawia zdemaskować sprawcę zbrodni. Nie dysponuje jednak żadnymi śladami, prócz zielonego piórka znalezionego na miejscu zbrodni, więc próbuje odnaleźć mordercę, analizując życie i zwyczaje mieszkańców swojego miasteczka."


3. J.R.R. Tolkien "Niedokończone opowieści"


Ponieważ się wyłamały i wylądowały do góry nogami, napiszę o nich dopiero w recenzji ;-)4. Gavin Extence "Wszechświat kontra Alex Woods" 

"Wszechświat kontra Alex Woods to książka, za jakąś tęsknią czytelnicy: wciągająca opowieść o niezwykłym bohaterze, nietypowej przyjaźni i zaskakującej podróży. Historia, która rozśmiesza, wzrusza do łez, zachęca do myślenia. Coraz rzadziej trafiają się takie powieści: mądre, znakomicie napisane i bez reszty rozpalające naszą wyobraźnię". - już nie mogę się doczekać, by to sprawdzić :D
5. David Nichols "My"

"Douglas Petersen dostrzega, że jego żona poszukuje nowej drogi życia, a wydawało mu się, że będą szukali tej drogi we dwoje. Tym bardziej, że ich syn wkrótce opuści rodzinny dom i wyjedzie na studia. Kiedy więc Connie oświadcza, że i ona wkrótce się wyprowadzi, Douglas postanawia zamienić ostatnie rodzinne wakacje w podróż życia.
Ma nadzieję, że czas spędzony razem pozwoli jemu i Connie znów się zbliżyć; sprawi, że żona pokocha go na nowo, a syn odzyska do niego szacunek. Bukuje więc hotele, kupuje bilety i wszystko starannie planuje. Czy coś może pójść nie tak? Okazuje się, że bardzo wiele..."


6. Benjamin Alire Saenz "Inne zasady lata" 
O tej książce było głośno na zagranicznym booktubie, co prawda lepiej wydana i z lepszym tytułem jest poza naszymi granicami, ale jestem ciekawa tej historii

"El Paso. Dwóch nastoletnich samotników o niecodziennych imionach. Arystoteles. Wściekły nastolatek, którego brat siedzi w więzieniu. Dante. Mądrala i artysta z nietypowym poglądem na świat. 
Zdaje się, że nie mają ze sobą nic wspólnego. Ale kiedy zaczynają spędzać ze sobą czas, odkrywają przyjaźń, która zmieni ich życie. Przyjaźń, która sprawi, że nauczą się najważniejszej prawdy o sobie i akceptacji tego, kim tak naprawdę chcą być."7. Susannah Cahalan "Umysł w ogniu" 

"Z dnia na dzień młoda, ambitna kobieta u progu kariery zawodowej przestaje panować nad swoim umysłem. Widzi pluskwy, podejrzewa swojego chłopaka o zdradę, nie wywiązuje się z obowiązków zawodowych. Lekarza kładą to na karb stresu i nadużywania alkoholu. Kiedy objawy nasilają się do tego stopnia, że dziewczyna staje się sama dla siebie zagrożeniem, trafia do szpitala. Niewiele brakuje, by znalazła się na oddziale zamkniętym. Na szczęście jej przypadkiem interesuje się dr Souhel Najjar, żartobliwie zwany dr. Housem, który nie wierzy w chorobę psychiczną pacjentki. Wykonuje prosty test i ratuje jej życie."

* Wszystkie notki pochodzą z okładek książek

2 komentarze: